Z Košíc do sveta Rádio Košice Datacomp.sk
NOVINKY 2020

KOŠICE RUNWAY RUN JE ZRUŠENÝ :-(

Pridal: Administrator, 25.03.2020

Piaty ročník obľúbeného a výnimočného behu na dráhe košického letiska - Košice Runway Run sa mal podľa pôvodného plánu uskutočniť 25. apríla 2020. Od spustenia registrácie sa už na beh stihlo registrovať viac ako 600 bežcov. Aktuálna mimoriadna situácia zasiahla aj do prípravy aktuálneho ročníka, organizátori sa rozhodli, že tohtoročný Košice Runway Run sa žiaľ neuskutoční.

„Epidemiologická situácia, ktorá vo svete, v Európe aj na Slovensku vznikla, nás mimoriadne mrzí. Jej vývoj sme v uplynulých týždňoch pozorne sledovali a monitorovali. Keďže však k organizácii podujatia a zdraviu bežcov pristupujeme zodpovedne, a do konania 5. ročníka Košice Runway Run zostáva len mesiac, rozhodli sme sa podujatie v tomto roku zrušiť.“ povedal Marek Petráš z Rádia Košice, ktoré je hlavným organizátorom podujatia. V najbližších dňoch začne organizátor vracať registračné poplatky registrovaným bežcom: "Po doriešení technických detailov s bankou, budú všetky poplatky všetkým bežcom vrátené na bankové účty", uzavrel Petráš.

Košice Runway Run sa stáva z roka na rok obľúbenejším behom. Aj v tomto ročníku už organizátori v registračnom systéme evidovali okrem východniarov aj bežcov z ďalších slovenských miest aj zo zahraničia. O to viac organizátorov mrzí, že zasiahla vyššia moc, ktorá konanie 5. ročníka znemožnila.

„Všetkých bežcov však chceme pozvať v septembri na 9. ročník nočného behu v centre Košíc – Košice Night Run, registráciu by sme chceli spustiť najneskôr začiatkom júna", dodáva Marek Petráš. Všetky informácie nájdete v druhej polovici apríla na webe podujatia www.kosicenightrun.sk.

-----------------------


KOŠICE RUNWAY RUN 2020: DÔLEŽITÁ INFORMÁCIA
Pridal: Administrator, 10.03.2020

Počet registrácií v aktuálnom ročníku obľúbeného behu Košice Runway Run už prekročil číslo 500, každým dňom pribúdajú ďalšie.

V súvislosti s koronavírusom vývoj situácie pozorne sledujeme, monitorujeme a pristupujeme k tomu zodpovedne. Veríme, že sa do druhej polovice apríla situácia upokojí a podujatie bude bez akýchkoľvek obmedzení možné zorganizovať. Všetkých registrovaných bežcov budeme včas o akýchkoľvek zmenách informovať.REGISTRÁCIA JE SPUSTENÁ!
Pridal: Administrator, 06.02.2020

V sobotu 25. apríla 2020 metropola východu opäť otvára brány košického letiska, aby si bežci aj po roku užili netradičnú trať pristávacej a vzletovej dráhy na podujatí KOŠICE RUNWAY RUN 2020. Registrácia prebieha on-line od 06.02.2020 do 25.04.2020 (vrátane).ARCHÍV 2019

VŠETKY DETI, KTORÉ SI ZABEHLI KOŠICE RUNWAY RUN 2019, BUDÚ MAŤ NA BUDÚCI ROK ŠTARTOVNÉ ZADARMO
Pridal: Administrator, 30.04.2019

Ich odhodlanosť a radosť z behu "medzi kvapkami" fascinovala aj starších a skúsenejších bežcov, na trati vytvorili jedinečnú atmosféru, za ktorú im Rádio Košice ďakuje originálnym spôsobom.

Štvrtý ročník Košice Runway Run prilákal rekordný počet bežcov. Na štart sa ich postavilo presne 1598, z toho 143 detí. Aj napriek dažďu, ktorý posunul štart o pár minút skôr, si bežci netradičnú trať užívali a do cieľa ich hnala dobrá kondička, rýchlejší športovci či samotné kvapky.

Najväčšiu radosť na trati prejavili najmenší bežci, ich odhodlanosť sa preto Rádio Košice a Letisko Košice rozhodli originálne oceniť.


KOŠICE RUNWAY RUN POKRSTIL DÁŽĎ, NOČNÝCH BEŽCOV TO NEZASTAVILO
Pridal: Administrator, 28.04.2019

"Štvrtý ročník Košice Runway Run si budeme navždy pamätať," kričali bežci v cieli. Na štarte ich bolo takmer 1600.

Metropola východu otvorila v sobotu (27. apríla) večer jarnú bežeckú sezónu. Košické letisko sa zmenilo na športovisko. Aj napriek dažďu, ktorý prišiel presne so štartom, si bežci netradičnú trať užívali a do cieľa sa ponáhľali s úsmevom na perách. "Bol to ročník, na ktorý nezabudneme a je to pecka, prší, ale sme šťastní," zhodnotili premočení bežci v cieli.

Beh po dráhe Letiska Košice je jediný svojho druhu v rámci celého Slovenska, organizátori sú vždy pripravení na všetky možné verzie, keďže počasie môže obzvlášť v apríli prekvapiť. Celkovo sa na beh zaregistrovalo viac ako 1800 bežcov, na štart sa ich napokon postavilo 1598.

» FOTOGALÉRIA I. - na webe tvkosice.sk
» FOTOGALÉRIA II. - na webe tvkosice.sk
» VIDEOREPORTÁŽ - na webe tvkosice.sk
» ČLÁNOK - na webe kosiceonline.sk
» VÝSLEDKY - na webe časomieryPRIEBEŽNÉ VÝSLEDKY KOŠICE RUNWAY RUN ONLINE
Pridal: Administrator, 27.04.2019

Sledujte priebežné výsledky 4. ročníka KOŠICE RUNWAY RUN na oficiálnej stránke časomiery.