Z Košíc do sveta Rádio Košice Datacomp.sk
NOVINKY

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE PRED ŠTARTOM (doprava, parkovanie, program)
Pridal: Administrator, 26.04.2024

Už zajtra (27.4.) sa stretneme na košickom letisku, aby sme sa bez letenky, no s registračným číslom dostali na miesta, ktoré bežne vidíme len cez okno lietadla či z diaľky.

Vzletovú a pristávaciu dráhu letiska Košice obsadia noční bežci, ktorí sa postavia na štart Košice Runway Run už o 19.30 hod. Za šera, hudby v podaní Rádia Košice, svetiel a nenahraditeľnej atmosféry ktorou je komunita bežcov známa, sa rozbehnú po svojom okruhu. Vybrať si môžu z 5 alebo 10 kilometrovej trate. „Počasie zatiaľ vyzerá veľmi dobre, bude teplejšie, bez zrážok, nehrozí mráz ani zima,“ uviedla Jana Čerbová z SHMÚ.PREZENTÁCIA BEŽCOV

Piaty ročník Košice Runway Run si ešte stále môžete užiť, registrácia stále prebieha online na webe, alebo sa môžete zaregistrovať aj osobne počas prezentácie bežcov.

Prezentácia pokračuje dnes do 20.00 hod. alebo zajtra (27.4.) od 9.00 do 16.00 hod. v OC Optima na Moldavskej ceste v Košiciach, v predajni EXIsport. Jediné čo na prezentáciu potrebujete je vaše registračné číslo a doklad totožnosti. Prezentáciu si vo vlastnom záujme nenechávajte na poslednú chvíľu.

Bežci si na prezentácii vyzdvihnú štartovací balíček, ktorého súčasťou je aj štartové číslo, technické tričko s logom podujatia a originálna čelenka či prekvapenia ako zľavový kupón na nákup v sieti predajní EXIsport. Navyše na registrovaných čaká aj špeciálna akcia. Pri zakúpení denného vstupu do NOVA SPA - premium spa & welness na Žriedlovej ulici v Košiciach, získate rovnaký vstup pre svojho partnera ZDARMA.NA LETISKO V DOSTATOČNOM PREDSTIHU AUTOM AJ AUTOBUSOM

Štart behu Košice Runway Run je naplánovaný na 19.30 hod., avšak je potrebné prísť s predstihom, aby ste zaparkovali, prešli bezpečnostnou kontrolou, rozcvičili sa a hlavne za hudby naladili na tento jedinečný beh. Pripomíname, že na runway sa dostanú iba zaregistrovaní a odprezentovaní bežci.

Ak prídete autom, k dispozícii budete mať parkovisko P3 pri letisku zadarmo (odbočka smerom na Letecké múzeum). Cesta medzi Barcou a letiskom bude po 18.00 uzavretá.

Ak sa vyberiete hromadnou dopravou, ako informoval Dopravný podnik mesta Košice, bude posilnená linka č. 23 a zároveň v úseku OC Optima – letisko a späť bude po 17:00 hod. zavedená aj bezplatná kyvadlová doprava.PROGRAM A ROZCVIČKA

Fanúšikovia, ktorí prídu bežcov povzbudiť, sa z bezpečnostných dôvodov nedostanú na vzletovú dráhu, avšak môžu počkať na bežcov pred terminálom a v okolí letiska. Program bude na dvoch pódiách, chýbať nebudú súťaže, Dj´s párty Rádia Košice či hudobný sprievod BUBONZ. Samozrejmosť je warm up rozcvička a organizačné pokyny tesne pred behom.

Na všetkých sa už veľmi tešíme, ak ešte uvažujete, či sa k nám pridať, pripomíname, že počet bežcov je limitovaný.

---------